خرید اینترنتی فیلتر روغن.کابین.هوا
خرید اینترنتی فیلتر روغن.کابین.هوا

روغن موتور بهران

بررسی سطح کیفی روغن موتور بهران

در این مقاله از وبسایت می خواهیم سطح کیفی روغن موتور بهران  را بررسی کنیم. از آنجاییکه روغن صنعتی بهران دارای تنوع بسیاری است، سطح کیفی هر مدل متفاوت است. برای مثال بر روی سطل روغن موتور بهران، اطلاعاتی از شاخص کیفی درج شده است تا با اطمینان خاطر به خرید و استعلام قیمت روغن بهران بپردازید. روغن موتور بهران

مواد افزودنی و مواد پایه روغن از نظر کیفیت در بالاترین سطح قرار دارد و به دلیل استفاده از مواد اولیه مرغوب از کیفیت روغن بهران مطمئن خواهید بود. قبل از بررسی سطح کیفی روغن بهران، باید بدانید به چه روغنی نیاز دارید، به همین خاطر در ادامه انواع روغن صنعتی بهران را معرفی می کنیم.

سطح کیفی روغن موتور بهران چیست؟

API از معتبرترین تعیین کننده سطح کیفی روغن بهران و سایر برند های داخلی و خارجی معتبر در سراسر دنیا است. انجمن نفت آمریکا یا API، سطح کیفی روغن موتور را در دو گروه زیر تقسیم می کند:

  1. دیزلی: حرف اختصاری C بیانگر سطح کیفی روغن موتور دیزلی است.
  2. بنزینی: کیفیت روغن موتور بنزینی با S مشخص شده و در صورت افزایش سطح کیفیت از SA تا SN ادامه دارد.

برای تمامی روغن ها، این حروف یکسان هستند و بعد از مطالعه این مقاله به راحتی می توانید اطلاعات مندرج بر روی برچسب و هلوگرام روغن بهران را بسنجید و از کیفیت آن اطمینان حاصل کنید.

همچنین سطح کیفی روغن موتور بهران برای خودرو هایی از نوع دیزلی از استاندارد های API زیر استفاده می کنند:
  • CI-4: خنک کاری قطعات، صرفه جویی در مصرف سوخت و کاهش اکسیداسیون از ویژگی های این سطح کیفی روغن بهران است که در هر نوع موتور چهار زمانه سبک، متوسط و سنگین به کار می رود.
  • CH-4: برای موتور های دور بالا می باشد.
  • CF-4: این مدل هم برای موتور هایی که حرکت آن با دور بالاست کارایی دارد، در واقع این روغن ها در بالاترین سطح قرار دارند.
  • CE: مناسب برای موتور هایی که حرکت آن به شکل سرعت پایین و بار زیاد است.
در زیر اطلاعات کافی از حروف اختصاری برای خودرو های بنزینی را در اختیار شما قرار داده ایم تا بگوییم این حروف بیانگر چه چیزی هستند:
  • SN: اگر سطح کیفی روغن بهران برایتان مهم است، SN در بالاترین رده قرار دارد؛ زیرا عدم رسوب، کارایی و عملکرد بالا، ضد ساییدگی و زنگ زدگی در این روغن ها بی نظیر است.
  • SM: منظور سطح کیفی روغن موتور بهران در حالت قابل قبول و مطلوب قرار دارد. از ویژگی های آن می توان به ضد اکسیداسیون، مصرف سوخت بهینه و مقاوم در مقابله با فشار و دما می باشد.
  • SL: هر چند برای کاربرد های امروزی خیلی استفاده نمی شود ولی برای خودرو های قدیمی تر مناسب هستند.
  • SF: این روغن با مقاومت در برابر سایش و اکسیداسیون برای خودرو های خیلی قدیمی استفاده می شود.

شماره گذاری روغن های صنعتی برای شناخت شما از روغن های بهران است. هر کد روغن موتور نشان دهنده ی میزان گرانروی و سایر مشخصات فنی روغن ها است. روغن موتور بهران

خصوصیات روغن موتور بهران

روغن موتور بهران BMB پاسخگوی نیاز API SJ / CF است و با استانداردهای ورق شماره 229.1 مرسدس بنز کامپایل می شود. روغن موتور بهران بنز BMB در سه ویسکوزیته SAE 10W-40 نیمه مصنوعی، 15W-40 مخلوط مصنوعی و 20W-50 موجود است که از شرایط خدمات گارانتی برای طیف گسترده ای از موتورهای بنزینی و دیزلی پیشی می گیرد. با كنترل ساخت مخزن در موتور و توربو شارژر، هزينه های نگهداری را كاهش داده و با محافظت از قطار سوپاپ در مقابل فرسودگی، قدرت و اقتصاد را حفظ می كنيد. با مقاومت در برابر تشکیل لجن در هر دو شرایط دمای پایین و بالا، عمر موتور را به حداکثر می رساند و مصرف روغن کم را تضمین می کند.

روغن موتور بهران از صفات اصلی موتورهای مدرن BMW پشتیبانی می کند و به تضمین حداکثر قدرت و بالاترین راندمان کمک می کند. آنها ویسکوزیته پیشرفته ای را ارائه می دهند، که باعث می شود شروع به کار سرما بهتر و عملکرد مداوم انجام شود. روغن های اصلی موتور BMW همچنین از فناوری پاک کننده فعال و همچنین محافظت یکپارچه در برابر خوردگی و ساییدگی و پارگی برخوردار است. این امر موتور را تا حد امکان تمیز نگه داشته و طول عمر آن را افزایش می دهد.

روغن موتور مناسب خودروی شما چیست؟ - اقتصاد آنلاین

 

اشتراک گذاری

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *