خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا

خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا

خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا:احتمالاً می دانید موتور خودروی شما دارای فیلتر هوا است، اما آیا می‌دانید سیستم تهویه گرمایش و تهویه مطبوع خودروی شما نیز ممکن است دارای فیلتر باشد؟ این فیلتر که فیلتر کابین خودرو نامیده می‌شود، همان وظایفی را برای سیستم HVAC شما انجام می‌دهد که فیلتر هوا برای موتور یا فیلتر روغن برای آن انجام می‌دهد. تصفیه کار مشترکی است که همه فیلترها انجام می‌دهند.

خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا خودرو یک فیلتر کوچک پلیسه دار است که از پنبه کاغذی، چند فیبر و مواد دیگر ساخته شده است. این فیلتر قبل از اینکه هوا به محفظه مسافر وارد شود، آلودگی‌های هوای خارج را به دام می‌اندازد و از ورود آنها به داخل وسیله نقلیه جلوگیری می‌کند.

فیلتر هوای کابین چگونه کار می‌کند؟

هوای پاک برای کارکرد صحیح وسیله نقلیه شما ضروری است. فیلتر هوای موتور خودرو اطمینان حاصل می‌کند که هوای تمیز به موتور می‌رسد. سیستم تهویه ماشین شما نیز روی فیلتر هوای کابین حساب می‌کند تا همیشه در خودرو هوای پاک جریان داشته باشد. خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا

فیلتر کابین از وارد شدن گرد و غبار، خاک، گرده، باکتری‌ها و گازهای خروجی اگزوز به سیستم  HVAC ماشین شما جلوگیری می‌کند؛ همچنین مانع از گرفتگی سیستم و مشکلات این چنینی آن می‌شود. فیلتر کابین خودرو، هوای درون ماشین را تازه نگه می‌دارد تا شما و مسافران خود بتوانید راحت نفس بکشید، تمیز نگه داشتن هوای داخل اتومبیل، همان چیزی است که شما در تمام  طول سال ومخصوصاً در فصل حساسیت به آن احتیاج زیادی دارید. خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا

چه کار دیگری می توان برای تصفیه هوای داخل خودرو انجام داد؟

اقدامات ساده دیگری وجود دارد که می‌توانید برای اطمینان از اینکه هوای بدون آلودگی و گرد و غبار وارد کابین خودرو می‌شود و هوایی سالم تنفس می‌کنید، انجام دهید:

 • صندلی ها و نشیمن‌گاه را از گرد و غبار پاک کنید.
 • نشتی‌هایی که ممکن است به وجود آید را سریع بررسی و مشکل آن را حل کنید.
 • فرمان، داشبورد، کنسول و پانل‌های درب را بطور مداوم پاک کنید.
 • اطمینان حاصل کنید که پنجره ها و درها به درستی بسته می‌شوند و درز آن‌ها گرفته شده است. خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا

فیلتر کابین چه زمانی نیاز به تغییر دارد؟

وقتی که فیلتر کابین خودرو نیاز به تعویض داشته باشد، چراغ خاصی وجود ندارد که روشن شود و شما با دیدن آن متوجه شوید که باید فیلتر کابین خود را عوض کنید، اما علائمی وجود دارد که از روی آن‌ها می‌توانید متوجه شوید:

 • وقتی گردش هوا در محفظه مسافر کاهش می‌یابد
 • وقتی عملکرد گرمایش و تهویه مطبوع کاهش می‌یابد
 • وقتی بوی تند در کابین وسیله نقلیه حس می‌شود
 • وقتی از مجرای ورودی هوای کابین صدای سوت غیرمعمول شنیده می‌شود

اگر یک یا چند مورد از این علائم را مشاهده کنید، به احتمال زیاد زمان آن فرا رسیده که خودتان یا یک مکانیک مورد اعتماد فیلتر کابین خودرو را تغییر دهد. خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا

ویژگی‌های خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا

احتمالاً شما هم این سؤال را دارید که چگونه باید تشخیص دهیم که فیلتر مورد نظرمان کیفیت خوبی دارد یا خیر؟ چه فاکتورهایی در این زمینه اثرگذار هستند؟

 • فیلتر هوا طبق استانداردهای جهانی باید توانایی جذب ذرات معلق با سایز 20 میکرون را داشته باشد.
 • سعی کنید به دنبال فیلترهایی باشید که بیش‌ترین جذب را دارند. آلودگی‌ها و ذرات معلق هوا برای موتور بسیار مضر هستند و این وظیفه فیلتر هوا است که آن‌ها را جذب کند.
 • یک فیلتر خوب باید تا حد زیادی مصرف سوخت خودرو شما را کاهش دهد. در واقع یکی از نشانه‌های خرابی فیلتر هوا، بالارفتن مصرف سوخت است.
 • دقت کنید که این فیلتر اگر کیفیت خوبی داشته باشد، می‌تواند بخش زیادی از سروصدای موتور را جذب و از ورودشان به کابین جلوگیری کند.
 • پس از مدتی فیلتر جدید را بررسی کنید. اگر کیفیت خوبی داشته باشد، باید حجم زیادی از آلودگی‌ها را به خود جذب کرده باشد.
 • مهم است که پیش از خرید حتماً بررسی کنید فیلتر برای خودرو شما مناسب باشد. محصول موردنظر را از نظر ابعاد و سایز بررسی کنید و با مراجعه به دفترچه راهنمای خودرو، از مناسب بودن آن اطمینان حاصل کنید.

 خرید اینترنتی فیلتر روغن،کابین،هوا

اشتراک گذاری

در whatsapp به اشتراک بگذارید
در twitter به اشتراک بگذارید
در linkedin به اشتراک بگذارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *